Stavba Počítače

Počítač dělíme na:
Hardware– označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače.
Software – je souhrnný název pro všechny počítačové programy používané v počítači.
 Základní Deska
Hardware počítače se skládá z:
Základní desky-Do základní desky připojujeme veškeré komponenty počítače. Sem připojujeme procesor, grafickou kartu, paměti a v podstatě vše, co v PC najdeme. Bez základní desky by mezi sebou nemohly komponenty komunikovat a počítač by byl nefunkční.
 
Procesoru (CPU)- Mozek počítače. Obstarává komunikaci a veškeré výpočty které počítač provádí. Přijímá data od operační paměti, které pak následovně zpracovává.
Jazyk, kterým procesor komunikuje je ten nejjednodušší -zdrojový kód (jedná se jen o 1 a 0)
 
Operační paměti (RAM) – Účel tohoto zařízení je prostý a jednoduchý, ukládáme na něj data, se kterými právě pracujeme. Proto má často mnohem rychlejší přístup jak jiná paměťová zařízení (HDD). Kdybychom zapisovali tato data přímo na disk, chod počítače by se několikanásobně zpomalil. 
 
Grafické karty (GPU)-Stará se o zobrazení všeho, co se děje na monitoru. Jeho úloho je tedy video vstup a výstup. V jaké kvalitě bude například hra zobrazena závisí hlavně na ní.
GPU ale není jediná věc od které se odvíjí výkon při hraní. Další důležitá komponenta ovlivňující tento aspekt je CPU.
 Grafika v počítači
Disku (HDD), Disku (SSD)-Využívá se k dlouhodobému ukládání většího množství dat. Nahrávání na HDD probíhá pomocí magnetické indukce.
SSD na rozdíl od HDD disků neobsahují pohyblivé mechanické části a také mají mnohem vyšší rychlost čtení a zápisu. Pro operační systém chceme tu nejrychlejší možnost.
 
Napájecího zdroje – Napájí nám počítač a přeměňuje střídavé napětí na stejnosměrné.
Dodává energii komponentům jako je GPU, CPU, HDD, SSD, atd…
 
PC skříně –Bez pořádné skříně by to rozhodně nešlo. Slouží nám k uložení všech komponent.