V hlavní roli pes

Pes doprovází člověka už tisíce let. Dříve pomáhal člověku s lovem, později také zajišťoval bezpečí jeho domu. V současné době je jeho pomocník a kamarád.
akita inu
Není tedy divu, že o psech bylo natočeno opravdu mnoho a mnoho filmů a seriálů a toto téma jde skutečně napříč žánry. Dětské filmy, romantické filmy, komedie, drama, ale pes byl také v hororu. Pojďme společně zavzpomínat na ty nejznámější filmy a seriály.

 hlava dalmatina

Vzpomeňme ty nejznámější

 

  • Nekonečný příběh – nádherná fantazy pohádka o chlapci, který má zachránit zemi Fantazie, by se neobešla bez létajícího psa Falca. Tento velký skvělý přítel byl neocenitelný rádce a pomocník, bez kterého by to chlapec Bastien prostě nezvládl.
  • Lassie se vrací – tento film dnes představuje filmovou klasiku se psem v hlavní roli. Jedná se o veselou fenku Lessie, která udělá pro svého pána cokoli a kdykoli. Pro zajímavost psí herec byl ve skutečnosti samec.
  • Jako kočky a psi –  veselá bláznivá komedie o tom, jak psi bojují s kočkami. Tento film ocení milovníci psů, milovníci koček možná budou tak trochu skřípat zuby, protože za zloduchy jsou samozřejmě kočky.
  • Goro bílý pes – ti dříve narození si možná budou pamatovat srdceryvný film o japonském špicovi, kterému říkali Goro. Goro žije s dívenkou Reiko a jejím tatínkem v Tokiu. Jednoho dne zmizí, Reiko je nešťastná a vydává se milovaného psího přítele hledat.
  • Marley a já – dojemný rodinný film s bohužel smutným koncem vypráví o labradorovi Marleym a jeho člověčí rodině. Pokud jste film neviděli, počítejte s tím, že Vás film nakonec dožene k slzám.
  • Hačiko, příběh psa – k slzám Vás rovněž dožene příběh věrného psa akity Hačika a jeho páníčka, vysokoškolského profesora. Po smrti páníčka se Hačiko odmítá se odstěhovat s rodinou a každý den očekává svého páníčka, až se vrátí z práce. Jedná se o skutečný příběh.
  • Sto a jeden dalmatin – a abychom trochu odlehčili smutek, musíme vzpomenout na dětský film, který ale milují i dospělí o dalmatinech a zlé Cruele, která chce mít svůj kouzelný dalmatiní plášť.