Dovolená

Pokud se chystáte někam teď v tomto období na dovolenou a pojedete brzy, mám zde několik tipů, jak si dovolenou zpříjemnit. Tady jsou:

První tip: Udělejte si seznam věcí, které si sbalíte a které potřebujete

Hodně lidí si bere na dovolenou strašně moc věcí, jako například kosmetiku, hodně osobních věcí, hodně oblečení. Nemyslím si, že je to ale až tak potřeba v tom případě, pokud pojedete na dovolenou třeba jen na týden. Sepište si tedy seznam, vezměte si tedy jen to nejnutnější a neberte si s sebou tuny věcí.

podzim na Vysočině

Druhý tip: Vypněte si na dovolené telefon, neřešte práci

Hodně lidí dělá velkou chybu a tou je, že i na dovolené řeší pracovní záležitosti. Mnohdy to ale celou dovolenou dokáže pěkně pokazit, proto (i když jste třeba workoholici – já vím, říká se to lehce) se snažte pracovní věci neřešit a užít si dovolenou.

Třetí tip: Vyhledejte si předem něco o místu, kam se chystáte

Mnoho lidem se stává, že je mnohdy překvapí ceny místních obchodů a měst. Proto se snažte co nejvíce před dovolenou vyhledat informace jako ceny jídla, pití a třeba i suvenýrů, vyhnete se pak případnému překvapení, když vám někdo poví, že něco stojí například 10 000 Kč místo 5 000 Kč.

Čtvrtý tip: Neztraťte se

Pokud nemáte průvodce, jedete na vlastní pěst a nechcete se ztratit, doporučuji si koupit data (která na 100% budou fungovat i v cizí zemi) a co nejvíce používat navigaci. Můžete se pak vyhnout případným komplikacím.

venkovní bazén

Pátý tip: Poznávejte i za rámec své komfortní zóny

Pokud jste třeba měli v plánu někam jet a chtěli jste zavítat pouze na místa, která jste si naplánovali, je to chyba. Dovolenou je potřeba si pořádně užít a tudíž i můžete vyrazit někam, kam jste to ani neplánovali a tudíž ta dovolená bude i více spontánnější, pohodovější a třeba se budete cítit i více dobře, než jste čekali.

To bylo pár tipů, jak si zpříjemnit dovolenou, doufám, že vám aspoň trochu pomohly.

3.7/5 - (4 votes)