Pronájem automobilu může pomáhat jako antistres


V současné době je stres jedním z hlavních viníků veškerých problémů západní civilizace. Společně se strachem vytváří smrtící kombinaci jedů, které doslova otravují náš život a brzdí lidstvo v rozletu, v projevech nespoutané tvořivosti a svobody. Možná i vy jste si povšimli, že jste-li pod stresovými vlivy, pod tlakem, jste jakoby sevření a nejste schopni běžných úkonů, jak se říká, s chladnou hlavou, s rozumem a s citem. Stres je v podstatě obranný mechanismus organismu proti útokům predátora ve stylu „uteč nebo bojuj, abys přežil“ a dnešní vypjatá doba mění stres do chronické podoby, což navíc přetěžuje vnitřní orgány a vyčerpává z těla zásoby minerálů, zejména hořčíku.

jízda autem

Tímto krátkým úvodem bychom vám chtěli naznačit, že je v zájmu každého rozumného člověka stresu se vyhýbat, jak to jen jde. Něco jde snáze, něco obtížněji, a jsou dokonce vlivy, které za stres nepovažujeme, přitom nám berou energii a zkracují život. Jedním z nich může být i vlastnictví automobilu. Mít auto totiž není to samé, co „mít sedací soupravu v obýváku“. Automobil je svým způsobem obrazně řečeno živý organismus, musíte se o něj starat, měnit náhradní díly, měnit provozní kapaliny a pneumatiky a také dodržovat zákonná ustanovení, která z vaší peněženky tahají každý rok nemalé peníze. Musíte platit povinné ručení, případně máte-li havarijní pojistku, musíte zajišťovat STK a nechat odstraňovat nalezené technické závady a pro jízdu po dálnici dálniční poplatky. A čím starší auto je, tím větší pravděpodobnost dalších investic.

nohy z auta

Auto je zkrátka žrout peněz a vzhledem k tomu, že na toto vše musíte myslet, abyste na něco nezapomněli, jste pod tlakem a v permanentním stresu. Sice ne tak silném, ale permanentním.

Mnozí lidé již zjistili, že se jim vyplatí se auta raději vzdát a pronajímat si jej z půjčovny aut v Praze. Pokud vysloveně auto nepotřebujete ke své práci, zjistíte, že se bez něj snadno obejdete, a že občasný pronájem pro větší nákupy či na výlety nebo dovolenou vás vyjde levněji, než jeho vlastnictví. A to nepočítáme eliminaci stresu, která vás pak může dovést k lékaři, a vy zas budete platit za léčebné výlohy řešení jeho následků.