Nakupování

Abychom vůbec mohli žít, je důležité nakupovat. Bez nákupů bychom doma neměli nic. Někdo má nakupování velmi rád. Celé dny chodí po obchodech, hledá všechny různé slevy či produkty a zkoumá je. Zkoumá, jestli se zvedla či snížila cena, čte si celé složení, aby věděl, co se v produktu nachází a hledá jen ty nejkvalitnější výrobky. U potravin není nakupování zase až tolik složité protože si to třeba můžeme vyhledat na internetu a složení si přečíst v pohodlí domova.
Peníze a karta v kapse
U doplňků do bytu, vybírání nábytku, elektroniky či oblečení je to už trochu složitější. Je pravda, že si tyto věci můžeme najít na internetu, najít si recenze ostatních uživatelů a zakoupit si to přes internet ale někdo pořád preferuje to, že to chce vidět, jak to vypadá ve skutečnosti. V tomto případě poté navštíví kamenný obchod a vybrat to nejlepší, nejhezčí a nejpraktičtější dá opravdu hodně moc zabrat a než to najdeme, strávíme u toho hodně času. Z tohoto důvodu nakupování spoustu lidí nesnáší.
Další lidé, kteří nakupování nesnáší, jsou ti co za všechny doplňky a blbiny utratí všechny svoje peníze. Je sice pravda, že to poté mají doma moc krásné, ale jejich peněženka potom jen brečí a poslední dny mají tyto lidé problém, aby vůbec měli co jíst. Pokud se toto děje opakovaně je to docela dost velký problém, protože to poté vyvrcholí tím, že si začneme peníze půjčovat od různých bank a někteří lidé jsou schopni se i tímto způsobem dostat do dluhové spirály protože to řeší tak že aby splatili svoji předchozí půjčku, vezmou si další, vyšší a takhle to běží pořád dokola, až se dostanou do stavu, kdy už to dál řešit nejde a zkrachují úplně. To je podle mě dost velký problém a lidé by si to měli pořádně hlídat, aby se do takových situací nedostali.
Nákupní košíky
Uvidíme, jestli se do budoucna způsob nakupování nějak změní. Například tím, že budeme více nakupovat na internetu anebo jestli pořád zůstaneme u tradičních obchodů a budeme do nich chodit nakupovat častěji.