Už máte svoje fitcentrum?

Kdo z nás aspoň jednou nenavštívil fitcentrum nebo jiné veřejné sportovišti či tělocvičnu? Potřeba sportu mezi námi vždy byla a nadále bude, protože obecně je nám dáno sportu méně, než by naše tělo potřebovalo. Jako děti jsme mnohdy sportu a pohybu měli nedostatek, za což mohly prosezené hodiny ve školních lavicích a málo hodin tělocviku. A to se poté projevilo i na vašem dospělém životě, například obezitou, bolestí kloubů a jiným onemocněním. Nedostatek pohybu má totiž velký vliv na naše zdraví! A co si budeme nyní povídat, mnoho z nás má velmi pasivní zaměstnání, v němž má velmi málo pohybu. Kolik je mezi námi těch, kteří tráví celé dny za počítačem? Nedostatek pohybu poté musíme kompenzovat třeba právě ve fitcentrech.

žena a jóga

Fitcentra dnes nabízejí velmi široké spektrum aktivit, mezi nimiž si vyberou skutečně všichni. Můžete navštěvovat skupinové lekce aerobiku, pilates, jógy nebo třeba indoorcyclingu. Individuálně můžete navštěvovat posilovnu, zajít si na rotoped, běžící pás nebo jiný posilovací stroj. Je dobré se sebou něco dělat v každém věku a formovat svoji postavu. K tomu jsou fitcentra skvělým místem a rozhodně nikdy se nestanou tabu. Ba naopak lidi budou stále čím dál více vyhledávat fitcentra, protože životní styl je stále pasivnější a velmi málo aktivní pro většinu z nás. A pokud chceme být zdraví a mít pěknou postavu, musíme se sebou něco dělat.

muž a tenis

Cestu do fitcentra je dobré si předem zarezervovat. Ve většině z nich je potřeba být zaregistrován a poté se přihlašovat na konkrétní skupinové lekce. K tomuto účelu slouží online rezervační systém. Je to velmi jednoduché a usnadní to práci i samotnému fitcentru. Nemůže se pak totiž stát, že bude překročena kapacita sálu. Velkou výhodou jsou také permanentky, které si předplatíte a můžete neomezeně navštěvovat fitcentrum. A dnes jsou také čím dál oblíbenější multisport karty, které zprostředkovávají zaměstnavatelé a vy můžete neomezeně navštěvovat fitcentra.