Nenechte na vás při stěhování bytu v Praze působit chronický stres

Vliv stresu na náš život

O současné době se říká, že je hektická, a že podporuje vznik a nárůst chronického stresu. Narůstá počet workoholiků, civilizačních chorob, obtíží spojených s nedostatkem spánku, přepracováním, a přepětím v důsledku nadměrného množství hlavně psychické zátěže. Je na nás zkrátka mnohdy kladeno tolik odpovědnosti, což také nemusíme zvládnout.

Pokud chronický stres podceníme a necháme jej příliš dlouho působit, může to vyústit v závažné problémy se zdravím, s mezilidskými vztahy atp.

Snažte se život si usnadnit a raději se uskromnit

Příliš mnoho ambicí také vede k větší zodpovědnosti a obecně je známo, že lidé skromní žijí životem spokojenějším a vyrovnanějším. Nesnažte se tedy všechno stihnout a všeho obsáhnout, rozdělte úkoly mezi ostatní členy rodiny a nenabírejte si na svá bedra toho příliš mnoho.

bedny na stěhování

To se týká i stěhování, pokud v brzké době čeká vás a vaše blízké.

Odpočívejte – nejlépe si člověk odpočine, když sleduje někoho zodpovědného, komu jde práce od ruky, a koho tato činnost baví. Takový pocit sounáležitosti vás naplní štěstím, a stěhování právě patří k činnostem, kde vám řadu starostí pomůže vyřešit někdo jiný – zodpovědný. Stěhování bytů Praha Odnesto.cz svěřte profesionálům, pověřte je těmi nejobtížnějšími úkoly, a nepřetěžujte se. I tak toho na vás bude dost – nové doklady a nahlášení změny adresy na různých úřadech a institucích, vybalování věcí, zabydlování se, vybudování nových zvyklostí a vztahů na novém působišti atd.

kočka v krabici

Vyčistěte si hlavu – i tehdy, kdy za vás to nejtěžší odvedou stěhováci, budete čelit psychickému tlaku. Počítejte s tím a naplánujte si včas nějaké aktivity, co vás rozveselí, zaženou splíny a deprese. Co třeba plavecký bazén (kdy je v něm málo lidí), nebo nějaká dobrá restaurace? Projížďka na kole, výlet autem do přírody, plavba po řece, vysokohorská turistika? Přijít na jiné myšlenky a vyčistit si hlavu je právě po stěhování to nejlepší, co můžete udělat.