Modely aut

Každému, komu chybí vzpomínka na autíčka, nebo jinak také angličáky, jako by neměl dětství a určitě nejde jen o klučičí záležitost. Mladším čtenářům možná toto téma nic neříká, za to starším se určitě při slovu autíčka objeví na tváři zasněný úsměv a pohled se obrátí někam daleko, daleko v čase do minulosti. Na období v životě, kdy modely aut byly pro člověka vším, si rád zavzpomíná každý, protože tato nostalgická myšlenka probudí bezstarostné dítě v každém z nás, a někomu to dítě zůstalo v srdci do dnes.

Auto BMW

Jedno z prvních modelů autíček byl stvořen na začátku 20. stolení ve Velké Británii a USA, ale modely postrádaly detail a lehce se zničily, to je také důvod, proč se z té doby moc modelů nezachovalo. Po druhé světové válce vzrostla popularita modelů aut natolik, že se staly autíčka sběratelským zbožím s propracovaným interiérem a kvalitnějšími částmi. V česku se byly a doteď jsou nejoblíbenější modely aut značky Tatra.

trabant a karavan

Modelů aut je opravdu velké množství, a i velice náročný sběratel je dnešním trhem uspokojen. Model auta je vyráběn hned v několika modelových velikostech, které jsou uváděny v poměrech neboli měřítku od 1:160 až po 1:8, kdy jednička znázorňuje reálnou velikost a za dvojtečkou je velikost modelu, čím menší číslo, tím je větší daný model. Mohou být rozděleny podle své funkce nebo podle materiálu, z kterého jsou vyrobeny. Autíčka pro opravdu náročné sběratele jsou vyrobeny z kovu s plastovými a gumovými součástmi s velice přesnými detaily a často s pohyblivými částmi, jako jsou dveře, kufr anebo i s otočným volantem který dokáže točit kola do stran. Na trhu s modely autíček jsou k dostání i dřevěné modely aut, které je možno si složit anebo autíčka na ovládání. Jestli nevíte, kde autíčka pořídit, tak zde můžete najit profesionální obchod na modely aut https://www.macmodel.cz/.