Jak šetřit životní prostředí a zároveň peněženku

Věděli jste, že za jeden rok …

Zakoupíme v prodejnách cca 400 ks igelitek.

Vyprodukujeme přibližně 165 ks jednorázových kelímků.

Spotřebujeme na jedno použití 756 ks jednorázových mikrotenových sáčku?

A to jsou počty pouze na jednoho člověka. A teď si představte, že se to znásobí několika miliony našich občanů. Zdá se vám to neuvěřitelné? Podívejte se na naše tipy, díky kterým se Vám podaří produkovat méně odpadu a zároveň mohou ušetřit i nějakou tu korunu navíc.

košík s mincemi

  1. Jednu igelitku, prosím

Je to asi první myšlenka, která nás napadne při přečtení nadpisu tohoto článku. Každý chodíme do obchodu, ale ne každý si vzpomene mít s sebou vlastní tašku. Myslete na to, v dnešní době je spousty druhů, které vám zajistí větší pevnost zároveň dobře vypadají.

 

  1. Ráno bez kávy? Ani náhodou.

Neobejdete se bez ranní kávy, prodávané ve vašem oblíbeném kiosku? Zkuste si při příští návštěvě sebou vzít vlastní hrnek. V dnešní době jsou velmi oblíbené termo hrnky, které udrží Vaši kávu neustále teplou a zároveň dobře vypadají.

 

  1. 10 rohlíků, 2 koláčky a 4 jablka

A každý tento druh zboží má svůj vlastní sáček, který stejně za chvíli vyhodíte téměř nepoužitý. Zkuste se porozhlédnout po sáčku na více použití, popř. použijte sáčky látkové.

 

plastový obal

 

  1. Svačinku hezky do krabičky

Stejný důvod jako v bodě 3. Zabalíte, vybalíte a šup do koše. Svačina je potřeba, přece nebudete hlady, ale pokud k zabalení využijete krabičky, budete mít ze sebe dobrý pocit a zároveň vašemu jídlu nehrozí deformace v přeplněné tašce.

 

  1. Jednu perlivá bez příchuti

Zbožňujete v nápoji bublinky a ani nepotřebujete žádnou příchuť? Tak proč neustále kupovat balenou vodu. V dnešní době je spousty přístrojů a domácí sodu, ke které vám postačí obyčejná voda z vodovodu. Navíc, zkusili jste si někdy spočítat cenu za 1 000 listrů vody z řádu a kupované vody v pet lahvích? Ne? Zkuste to a budete mít o důvod víc domácí sodu využívat.