Ložnice, kam se budete rádi vracet

Patří mezi nejdůležitější místa našeho domova, trávíme v ní jednu třetinu dne, a přesto jí nevěnujeme patřičnou pozornost. Ano, uhodli jste správně, řeč je o ložnici. Možná si to většina z nás neuvědomuje, ale nábytek společně s dekoracemi či osvětlením dokáže do jisté míry ovlivnit, jak se v daném prostoru budeme cítit. Ložnici bychom tak měli zařizovat s co největším cítěním, klást důraz na detail. Jedině v takovém případě bude celá místnost vzbuzovat příjemnou atmosféru.

Postel hraje prim

dřevěná postel

Postel společně s kvalitní matrací dokáží zajistit klidný a ničím nerušený spánek. Pokud bychom měli vypíchnout pouze jednu věc, na které se nevyplatí šetřit, byla by to právě matrace. Matrací je v dnešní době opravdu nepřeberné množství a občas může být problém vyznat se. Každý správný prodejce vám však s takovým výběrem pomůže. Důležitá totiž není pouze pořizovací cena, ale i materiál či tělesná dispozice.

prostorná ložnice

Po vzoru tradičního čínského učení bychom měli postel situovat čelem ke stěně, co nejdále od okna. Většina z nás mnohdy uklidní i přímý pohled na dveře do ložnice, pro případ, kdy by ložnici navštívil nezvaný návštěvník.

Ostatní nábytek

Ovšem, i když je ložnice ve znamení kvalitního spánku, bez dalšího nábytku se stejně neobejdete. Dalším takovým kusem nábytku, který by v ložnici neměl chybět je šatní skříň. Ideální variantou v tomto případě jsou vestavěné skříně Sten-skrine, které dokáží dobře využít prostor místnosti. Nedílnou součástí ložnice jsou i noční stolky, které dobře poslouží k odkládání nejrůznějších drobností před spaním.

Světlé barvy a přírodní materiály

Přírodní materiály a světlé barvy jsou pro ložnici to pravé ořechové. Syté odstíny nejenom že už nejsou nějaký ten pátek v módě, navíc mají negativní vliv na naší mysl, kterou neustále rozptylují. Ložnici se nebojte ponechat ve světlých odstínech krémové či béžové barvě. Menší prostory klidně můžou zůstat v neutrální bílé.