Kde koupit oblečení nadměrných velikostí?

Že je to už řádka let, co jste aktivně sportovali, pořád byli v jednom kole a na jídlo skoro nezbýval čas? Chtěli jste toho stihnout mnoho a díky pohybu a času, který nezbýval na konzumaci jídla, jste byli štíhlí jak proutek. Časem se Vaše aktivity ustálily a najeli jste na rutinní režim, ve kterém Vás už máloco překvapí. Stereotyp každého dne s sebou přinesl mimo jiné více povinností, kariéru, která si žádá více Vašeho volného času stráveného prací a tím pádem opět nedostatek času na řádné a zdravé stravování během celého dne. Bez snídaně běžíte do práce, hodíte do sebe minimálně jedno kafe, abyste se nastartovali, potom něco sladkého na dodání energie, abyste vydrželi do oběda, honem zhltnout omáčku s pěti a masem a zase kafe, to, abyste po obědě neusnuli za stolem a tak pořád dokola.
mužská obezita
Po práci jdete pomalým krokem na tramvaj nebo autobus. A ejhle, ona snad přijela dřív! Nevadí, to doběhnu, stihnu ji. No, zkusili jste se rozběhnout, ale šlo to pomalu a navíc jste vydrželi asi čtyři metry a museli jste se zastavit, dál to nešlo, byli jste udýchaní a jako zpomalený film. Ujela. Tak jste pomalu došli na zastávku a při čekání na další přemýšlíte, pročpak jste ji nemohli doběhnout, čím to je?
Další problém, který spatřujete, je problém s oblečením. Nedaří se Vám dopnout košili, kalhoty, sako, bundu a dokonce ani zimní kabát. Co s tím? No, nic, zajdu do obchodu a nové oblečení si nakoupím, říkáte si. Procházíte jeden obchod za druhým a „nemůžete si vybrat“. Nic, co by se Vám líbilo a už vůbec nic, co by Vám tak nějak sedlo. Už jen otočit se v kabince je nadlidský výkon, natož pak abyste se do něčeho vešli. Začínáte být rozezlení, proč Vám nic nesedí. A do toho se na Vás ta mladinká prodavačka podívá a koulí očima, při otázce: „A jakou velikost?“. Řeknete jí: „4XL nebo větší.“ A ona se s úšklebkem odporoučí někam k pokladně s odpovědí: „To tady nevedeme, pane.“ Jdete domů, zoufalí, že se Vám nedaří koupit si něco na sebe, přestože jste cestou domů prošli tolik obchodů a viděli tolik výloh s oblečením. Všechno malé. Uděláte si čas, máte peníze a stejně se domů vracíte s prázdnou.
 velké kalhoty
Nabízí se zkusit následující:
• specializované kamenné obchody, kde prodávají i oblečení nadměrných velikostí (nabízí se např. Uncle Sam,
   Kik, H&M)
• brouzdat po internetu, z fotografií si vybrat a nechat si zboží zaslat domů a doufat, že to bude sedět (obchody
   nabízí i značkové a velice kvalitní nadměrné oblečení, např. Hirmer, Glami, Atlasformen, Big-boss, Dg-shop)
• nechat si v krejčovské dílně oblečení tzv. „na míru“ ušít (počítejte ale s hodně penězi)
• zajít se podívat do různých second handů a zjistit, zda nabízejí oblečení větších velikostí
• požádat šikovnou manželku, zda by Vám nedokázala podle střihů něco sama doma ušít na stroji
• zahájit dietu a přizpůsobit se nabídce trhu
• zajít si na okraj propasti a řádně se z toho vykřičet (věřte, že Vám bude rozumět)