Nakupování výbavičky pro miminko

Pro novopečené rodiče v očekávání může být nakupování výbavičky velice stresující. Výbavička je totiž poměrně obsáhlá, a pokud to rodiče nechají až na poslední chvíli, budou zbytečně plašit. Z nakupování výbavičky se pak může stát tak trochu horor. Jak se připravit na nakupování výbavičky pro novorozeně a na co se zaměřit?

dětské oblečení a boty

·         Seznam je zásadní

Udělejte si seznam, seznam je totiž naprosto zásadní. Pokud chcete nakupovat v klidu, je nejlepší mít sepsáno, co budete kupovat. Přemýšlejte nad tím, co vlastně všechno využijete. Nechte si poradit od kamarádek, které už děti mají. Určitě mají doma spoustu věcí, kterých se rády zbaví, nebo které koupily úplně zbytečně. Takových věcí je totiž opravdu hodně.

·         Vybírejte dopředu

Jsou věci, které si můžete vybrat dopředu a posléze je v obchodě pouze koupit. Třeba koupě kočárku by se rozhodně neměla uspěchat. Takový kočárek není malá položka a je potřeba si jej pořádně vyzkoušet. Vyberte si podle referencí kočárků na internetu a poté si jej určitě vyzkoušejte i v prodejně. Kočárek vybírejte podle toho, jaké má jízdní vlastnosti. Do města se vám bude určitě hodit jiný kočárek do města, než do hor.

·         Zjistěte si dopředu, co kde mají

Pokud se chcete vyhnout obíhání desítek obchodů, projděte si sortiment obchodů na internetu a dopředu si zjistěte, co v kterém obchodě můžete koupit. Tím pádem nebudete marně pátrat po obchodě po věcech, které nemají. Nebojte se zeptat i personálu, ti vám určitě rádi poradí, co kde mají a co by se vám mohlo ještě hodit.
žena s dětským oblečkem

·         Vezměte si s sebou pomoc

Nejlépe se nakupuje ve dvou, pokud s vámi nechce jít na nákup dětské výbavičky partner, pak si klidně vezměte maminku, babičku, tetičku, kamarádku nebo kamaráda. Ostatně tašky jsou těžké a těhotné ženy by neměly nosit nic těžkého. Hlavně vám někdo během nakupování může pomoci a podpořit vás v nerozhodnosti.