Klasická politika

Pamatuji si, jak jsem se jednou spálila, když jsem se s mou kamarádkou bavila o politice. Nikdy by mě nenapadlo, že to může tak škaredě dopadnout. A musím říct, že jsem z toho byla velmi překvapená, ale hlavně nešťastná. Nevěděla jsem, že moje kamarádka je tak závislá na politice a politickém dění. Vůbec jsem to o ní nevěděla. A v tomto kamarádku znám devět let. Navíc jsme taky spolu studovaly střední školu a pak taky vysokou školu. A musím říct, že jsem si myslela, jako že svou kamarádku opravdu dobře znám. Ovšem to byl omyl.

Děti politika vůbec nezajímá, mají svůj svět.

Pamatuji si, jak jsem s kamarádkou byla na jedné oslavě. Asi jsme se tam obě nudily. Byly jsme tam skoro samy a pak z ničeho nic najednou přišlo téma, o kterém se tak moc docela a nerada bavím. Moje kamarádka se mě zeptala, jak to mám já s politikou. Musím říct, že mi to docela hodně překvapilo. Opravdu krásně jsme se bavily na jedné oslavě, pro tak proč bychom se měli bavit o politice? Myslím, že politika a zábava nejde dohromady. Ovšem kamarádka ale na to měla opravdu jiný názor. A tak jsem řekla, že politika mě štve a že tam jsou samí šašci. Bohužel to jsem ale neměla říct. Moje kamarádka se opravdu hodně naštvala a taky urazila. A musím se přiznat, že ze začátku já jsem se musela smát.

Politika není tak růžová, jak si myslíme.

Protože jsem si řekla, že si kamarádka asi dělá srandu. Proč by se jinak kvůli té politice urazila? Myslím, že taky docela nahlas křičela. Protože se okolo nás lidé na nás dívali. Bylo mi docela stydno a styděla jsem se hodně, a tak jsem si řekla, že raději odejdu ven, abych se nadýchala čerstvého vzduchu. A když jsem se vrátila dovnitř, tak jsem kamarádku nenašla. Šla pryč ale bylo mi to úplně jedno, protože jsem alespoň byla sama a mohla se uklidnit. A od té doby už se vůbec s kamarádkou nebavím o politice. Taky mi trvalo asi dva týdny, než jsme se s kamarádkou kvůli politice dali zase dohromady.