Zařiďte si příjemný a pohodlný obývák díky jednoduchým trikům

Stačí jen pár drobností a můžete si užít nádherné atmosféry. Vyhněte se častým chybám díky pár snadným tipům a trikům od odborníků. Získáte tak jedinečný prostor, který si bude každý den užívat celá rodina a přátelé k vám budou s radostí chodit. Jak získat harmonické místo, které bude pro všechny oázou klidu? Budete se divit, ale stačí jen nezapomenout na základní věci.

Útulný obývací poko

Volba tvarů, typu a osvětlení je klíčová

Mezi nejdůležitější části patří jednoznačně sedací souprava, křesla, televize, konferenční stolek a osvětlení. Nevíte-li si rady, návrh obývacího pokoje od ByDesign.cz vám může podat pomocnou ruku. Se zkušeným odborníkem po svém boku vždy dosáhnete kýženého výsledku a budete se doma cítit skutečně dobře. Základem je ovšem:

  • pohodlná a přitom bytelná sedací souprava,

  • nikdy nedávejte televizi naproti vchodovým dveřím,

  • stropní světlo doplňte lampičkami na zdech nebo stojacími lampami,

  • v interiéru kombinujte kulaté a hranaté prvky.

Obývák dřevo moderna

Barvy a dekorace

Ať budete vybírat do interiéru jakýkoli barevný kousek, dívejte se na něj na přirozeném, ale i umělém světle. Podle toho zjistíte, zda se vám bude vybraný barevný odstín líbit jak přes den, tak i ve večerních hodinách. Stejně postupujte nejen u nábytku, ale také u dekorací. Vyberte takové, které budou odrážet vaši osobnost a životní styl. Díky tomu dodáte interiéru osobitý styl, který nebude mít nikdo jiný na světě. Vytvořte si doma jedinečný prostor díky maličkostem, suvenýrům apod.

Dekorace a umění hodně ovlivňují atmosféru celého pokoje. Z toho důvodu byste se měli vyvarovat obrazům s rozbouřenými vodami, pouští nebo fotografie osamělých postav. Vyvolává to negativní emoce. Mnohem lepší budou rodinné fotografie a klidné motivy. Skvělým doplňkem jsou také rostliny. Obývák je většinou větší místností, do které si můžete dovolit umístit i výraznější kousky, například palmy s velkými listy.