Přírodní kosmetika má své kouzlo

Proč vůbec zařadit do svého života přírodní kosmetiku? Odpověď je vcelku jednoznačná, ale stále se najde mnoho rýpalů, kteří chtějí znát na tuto otázku jednoznačnou odpověď. Mnoho lid zařazuje přírodní kosmetiku do svého života hlavně z důvodu, že chtějí udělat nejenom něco pro své tělo, ale i pro přírodu nebo životní prostředí. Přírodní kosmetika byla ještě hojně využívána našimi babičkami a s příchodem moderní doby, jako by se z našich životů nadobro vytratila.

Přírodní kosmetika

Přírodní kosmetika přitom může fungovat stejně dobře jako ta konvenční, jen s jedním bonusem navíc, neškodí. Syntetické látky, byť ty v kosmetice by měly být zdravotně nezávadné, nejsou pro tělo přirozené. Pokožka je náš největší orgán, proč ho tedy zbytečně zatěžovat, když nemusíme?

  • Přírodní kosmetika na pleť

Péče o pleť je zvláště pro ženy nesmírně důležitá. Pleti věnujeme spoustu pozornosti, není se čemu divit, je to právě tvář, která utváří naší identitu. Přírodní pleťová kosmetiky přebírá sílu z rostlinných a esenciálních olejů a másel z nejrůznějších bylin a rostlin.

Konvenční produkty sice dokáží o pokožku pečovat stejně, ale jsou často příčinou přesušené pleti. Přírodní produkty jsou o poznání šetrnější k pleti a navíc jí nezbavují tolik důležitých kožních olejů.

  • Přírodní zubní pasty

koření kurkuma

Zubní pasta se už od raného dětství součástí většiny z nás. U i malé dítě ví, že čištění chrupu je důležité. Dentální hygiena se zkrátka stala naší každodenní součástí. Jenže směsi na čištění zubů obsahují i škodlivé látky, ne nadarmo je na každé krabičce od zubní pasty varování před polykáním. V takovém případě je vhodné nahradit tento konvenční produkt přírodnější a zdravější variantou. Černé uhlí, kokosový olej nebo kurkuma na zuby jsou skvělou alternativou. Z počátku vám možná bude chybět opojná mátová nebo mentolová chuť běžné pasty, ale opravdu jde pouze o zvyk.