Proč si pořídit rakety na badminton

Máte mizernou náladu – když vás popadnou splíny a nic vás netěší a nebaví, možná je to způsobeno nízkou hladinou serotoninu v mozku. Výrazně tomu napomáhá pohyb, kávu naopak raději odložte a běžte si zasportovat. V teplém období roku je k tomu ideální badminton, nemusíte kvůli němu nikam docházet, vystačíte si s trávníkem na zahradě a rakety na badminton https://www.sportoaza.cz/badmintonove-rakety/ jsou natolik lehké, že s nimi mohou hrát i malé děti. Jakmile se začnete hýbat a sledovat při tom pohybující se míček, brzy zjistíte, jak vám v krvi putují hormony štěstí. Chvilku si odpočinete, dáte druhé kolo a po půl hodině bude po splínech.

raketa na badminton

Sport pro všechny – ke hraní badmintonu toho moc nepotřebujete a hlavně se jej nemusíte dlouho učit, jak je tomu u jiných sportů. Vlastně vystačíte jen se dvěma raketami a sadou míčků, pro rekreační zábavu nepotřebujete ani síť a mnohdy ani ne pevnou obuv. Badminton se dá hrát i na pláži v plavkách a samozřejmě jej mohou hrát i nudisté na nudistické pláži, takže rakety a míček je opravdu to jediné, co potřebujete.

raketa a míček

Vezměte si je na dovolenou – možná, že i vy zatoužíte užít si dovolenou v tuzemsku, někde na klidném místě, kde se dá jezdit na kole nebo chodit po horách. Třeba vám bude vyhovovat soukromý penzion nebo horská dřevěnice s přilehlou loukou a bazénkem, což je ideální msto i pro hraní badmintonu. Rakety vám nezaberou moc místa v zavazadlovém prostoru, jsou lehoučké, takže o nich skoro ani nevíte. Je to ovšem jeden z nejoblíbenějších rekreačních sportů, který se hrál již za minulého režimu na chatách, v zahradách rodinných domů i na pionýrských letních táborech.

Vybavení není drahé – některé sporty jsou velmi nákladné, s badmintonem to máte jednoduché. To nejdražší jsou rakety a jejich životnost je velmi dlouhá, pokud je sami nepoškodíte svou neopatrností. Samozřejmě, že pro špičkovou úroveň budete potřebovat uvolnit více financí, ale pro rekreační sportování to neplatí.