Jak na rekonstrukci bytového jádra? Připravte si plán a zvládnete to hravě.

Bydlení si přejem mít všichni přesně podle svých představ a rekonstrukce bytového jádra je tak ve starších bytech nevyhnutelná. Jen tak si můžete splnit svůj sen o dokonalém bydlení. Co všechno to obnáší a co musíte udělat hned na začátku?rekonstrukce to jsou starosti, ale výsledek stojí za to

Víte, co přesně chcete?

Obnova bytového jádra je poměrně rychlou záležitostí, tedy v případě, že máte plán a po ruce odborníky, kteří vás se stavebními pracemi pomohou. Ze všeho nejdříve, ještě než se vůbec do něčeho pustíte, si obhlédněte aktuální nabídku a klidně vyrazte i do obchodů pro inspiraci. Tu najdete i na internetu nebo v časopisech. Musíte mít totiž jasnou představu o tom , jak by výsledek rekonstrukce měl vypadat.
Podle toho pak zjistěte, zda budete mít možnost všechno, co chcete včas nakoupit a rozvrhněte si rozpočet. Je důležité vědět, kolik peněz můžete investovat, záleží i na materiálech, které budete používat a vybavení, pro které se rozhodnete. Něco budete muset dát také za materiál a práci. Od tohoto všeho se pak můžete pomalu odrazit dál.

Vybavení a jeho rozmístnění

Ať už budete rekonstruovat jen koupelnu, kuchyni nebo celé jádro kompletně se vším, určitě budete pořizovat i nové vybavení. To musíte někam následně umístnit, to všechno započítejte do svých plánů, tak aby se vám nestalo, že uprostřed prací zjistíte, že nevíte, kde bude jaká skříňka nebo jestli chcete pračku mít v koupelně nebo někde jinde. Jestliže je toho na vás moc, nechte si vždy raději poradit.bytové jádro si zaslouží nový kabátek

Obrňte se trpělivostí

Určitě počítejte s tím, že kompletní rekonstrukce bude trvat v řádu několika dní až týdnů. Staré bytové jádro je nejprve potřeba zbourat a to znamená nejen spoustu hluku ale hlavně nepořádku. Nejlépe se rekonstruuje, když nemusíte v bytě současně bydlet a opravovat. Alespoň pak děti je dobré poslat na chvíli na prázdniny. Konečný výsledek však stojí za to.