Letošní vánoční trendy. Byt si vyzdobte v přírodním stylu a nezapomeňte vytáhnout staré ozdoby.

Vánoce se opět nezadržitelně blíží a nejpřednější světoví designéři už samozřejmě nezapomněli avizovat, jaké trendy letos pofrčí. Letošním vánočním svátkům budou kralovat přírodní materiály, retro ozdoby v pastelových barvách a přírodní materiály doplněné o skleněné nebo látkové detaily. Už teď je čas přemýšlet nad tím, jak si letos ozdobíte nejen stromeček ale celý byt nebo dům. A pokud doma máte schované ještě staré ozdoby po babičce, letos je klidně můžete oprášit a využít.

vánoční bílá ozdoba na stromeček

Vánoce v barvách

Letošním Vánocům nebudou kralovat výrazné barvy ale spíše ty přírodní. Co se ozdob týče, vracejí se do módy retro ozdoby. Ty si můžete pamatovat v nejrůznějších tvarech, jako šičky, klasické koule ale i podlouhlé kapičky. Samozřejmě dostaly nový kabátek, jsou propracovanější a především nejsou tolik barevné. Hodně parády uděláte se šedivými a stříbrnými barvami, zelenou nebo zlatou. Budou se také kombinovat materiály a na stromeček můžete vyvěsit jak skleněné, tak i slaměné nebo látkové ozdobičky. Vyhrajte si s kontrasty, ale pamatujte, že méně je někdy více.
vánoční ozdoba, zvoneček

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří i světla. A to je další z letošních velkých trendů. Světlo v jakékoliv podobě. Nebojte se rozzářit svůj byt LED světelnými řetězy, které neaplikujte jen na svůj vánoční stromeček. Svíčky, světýlka a nazdobené okna vám navodí tu správnou vánoční atmosféru a v době, kdy se tak brzy stmívá, to velmi oceníte. Pusťte si domů světlo a nadšené budou nejen vaše děti.

I adventní věnce se ponesou v duchu přírodních materiálů a světlých přírodních barev. Krémové svíčky, slaměný základ a třpytivé zlatavé barvy, to je to co letos potřebujete. Výhodou je, že se s výrobou adventního věnce letos nemusíte moc zaobírat. Komu se totiž nechce obmotávat věnec jehličím, mám vyhráno. Stačí, když si pořídíte přírodní korpus s pletených větviček nebo slámy a nazdobíte jej. Ozdoby lepte tavící pistolí a věnec máte za pár minut připravený. Nezbývá tak než se začít těšit na Ježíška.