Chyby, kterých bychom se měly vyvarovat při správné péči o nehty

Co by byla dokonalá žena, bez dokonale upravených a pěstěných nehtů. Věděly jste, že za bezchybnou manikúrou nemusíte každých 14 dní k profesionálům, ale zvládnete jí hravě i sama doma? Stačí dodržovat pravidla, která jsou pro nehtová studia svatá. 

Pomůcky pro dokonalou manikúru

1. Nehty na manikúru nejprve připravte

Než začnete s úpravou nehtů, nejprve je potřeba nehty připravit. S tím si nejlépe poradí teplá voda, která zjemní nehty i nehtové lůžko a úprava bude daleko jednodušší. Pokud tento krok vynecháte, nehet bude mít tendenci se třepit a suchá kůžička se budete upravovat jen velmi těžko a může dojít až ke vzniku nevzhledných záděr.

 

Nehty proto namočte ještě před samotnou manikúru na pět minut do teplé vody. Místo obyčejného mýdla, zkuste blahodárné přírodní oleje, dobře poslouží například levandulový nebo arganový olej.

 

2. Nehtovou kůžičku nikdy nestříháme!

Teď není řeč o nevzhledných záděrách nebo odchlíplé kůži, ale o nehtové kůžičce, která je podstatnou součástí nehtového lůžka. Čím častěji ji bude zastřihávat, o to více poroste. A pokud pomineme tuto skutečnost, přeci jenom má kůžička na nehtu svůj účel, chrání lůžko před bakteriemi a špínou.

 

Jak se tedy nehtové kůžičky zbavit? Po namočení nehtů v horké vodě se s ní bude velmi dobře manipulovat a pomocí špachtličky jí můžete snadno zatlačit do nehtového lůžka.

Lakování nehtů

3. Správné pilování

Nehet roste směrem z lůžka vzhůru, proto je jeho nejstarší část logicky umístěná na špičce nehtu. Ta se může velmi snadno třepit, v horším případě dokonce úplně zlomit. Pilování nehtu by proto mělo být vždy v jednom směru. 

 

4. Pokladový lak má svůj význam

Pokud jste milovnicí sytých barev u laků na nehty, měla byste vědět, že barevné laky mohou velmi snadno zabarvit přirozenou barvu nehtu. Vždy proto používejte pod syté odstíny nejprve podkladový lak, ten nehet chrání a barva na nehtu vydrží o to déle.