Užijte si dovolenou bez komplikací a zbytečných starostí – Dobře si ji naplánujte!

Dovolenou si představujeme jako krásnou a bezstarostnou jízdu, plnou zábavy a odpočinku. Ale vážně taková je? Umíte si dovolenou naplánovat? 

Užijte si dovolenou bez komplikací a zbytečných starostí – Dobře si ji naplánujte! 

Na dovolenou se těší každý, chvíle klidu, kdy nás neobtěžuje úkoly šéf, chvíle, kdy si můžeme přispat a bavit se. Každý si dovolenou představuje jinak dlouhou s jiným programem, ale když už se chystáte na dovolenou, obejde se to u vás bez zmatku a chaosu? Umíte si dovolenou naplánovat tak, aby vás nic nepřekvapilo a nic vám dovolenou nezkazilo? Na co si dát pozor a proč neopomenout i ty menší detaily cesty? 

exotická pláž

Bez peněz to nepůjde

Jako první je třeba stanovit si, kolik za dovolenou můžete nebo chcete reálně utratit peněz. Když budete mít pevně daný rozpočet, nic vás nepřekvapí. Od toho, kolik peněz můžete do dovolené aktuálně investovat, se totiž bude odvíjet i to ostatní, co je třeba naplánovat. Podle rozpočtu pak můžete dále vybrat destinaci, která je pro vás dostupná, formu dopravy ale třeba i to, jakým stylem se na dovolené budete stravovat. Místo, doprava a stravování, jsou tři základní věci, které musíme vyřešit a bezesporu se to váže i na to, kolik peněz můžete během své plánované dovolené tentokrát utratit z rozpočtu. 

cestování letadlem

Už víte, kam pojedete? 

Podle dané destinace je třeba zvážit i to, zda pojedete na vlastní pěst nebo oslovíte cestovní kancelář. Jestliže vyrážíte do větších dálek a sebou berete i děti, je výhodnější i rozumnější cestovní kancelář oslovit a vybrat zájezd tam. Pak je třeba podívat se, jaké bývá na místě počasí, jaké jsou tam možnosti na trávení volného času. Dle toho se můžete na cestu vybavit a podle toho se můžete i adekvátně balit. Jestliže totiž vyrážíte veřejnou dopravou, rozhodně si nemůžete sebou brát všechno a kufr musí mít určitou váhu. Zjistěte si tedy, jak to na místě, kam vyrazíte vypadá a zkuste se tomu přizpůsobit, alespoň budete vědět, do čeho jdete. 

Ještě než na samotnou dovolenou vyrazíte, určitě se pojistěte. Bez cestovního pojištění raději ani nikam nejezděte, protože nikdy nevíte, co se přihodí a v zahraničí hledat lékařské ošetření bez pojištění není úplně snadné a hlavně levné.