Domov laděný do podzimních tónů

S podzimem přichází chuť se zachumlat pod deku a dát si teplý čaj. Podzimní práce na zahradě nebo procházka babím létem je příjemná romantika. Je potřeba nasát poslední zbytky slunce. Příroda se odívá do zlatavých, oranžových a hnědých barev a nám nezbývá než se pomalu připravit na zimu. Nevěšte ale hlavu i podzim si lze zpříjemnit.
Pro milovníky dekorací nachystal podzim nádherné možnosti.
podzimní radosti
1.       Kytice růží z javorových listů je hotová za pár minut. Obzvláště krásné jsou červené javorové listy, ale vyrobit je můžete z jakýchkoliv spadaných. Kytici můžete mít různobarevnou nebo laděnou do jedné barvy. Jednoduše list přehneme na půl a poté rolujeme od jednoho konce k druhému. Přidáváme takto na sebe další listy, až vznikne růže.
 
2.       Suché vazby nebo věnce  kombinace vřesu s malými okrasnými dýněmi jdou vždy velice efektivní. Použít se také dají třeba šípky či nasušené letničky.
 
3.       V podzimních barvách si pořiďte povlaky na polštáře, pléd nebo deku. Vyjímat se bude hořčicová, skořicová, červená či hnědá.
podzimní listí
Pro degustátory a gurmány je připraveno také spoustu možností.
1.        Se sklizní vína přichází také burčákové slavnosti nebo vinobraní. V listopadu se pak můžeme těšit na mladá vína.
2.       Dýňová sezona pro milovníky zemité chutě. Z těchto nádherných oranžových plodů se dá v kuchyni vykouzlit všelicos. Od polévek přes placičky, kompoty, omáčky. K nejchutnějším patří máslová či dýně hokaido, která je navíc i vyzdvihována pro své blahodárné účinky na naše zdraví.
3.       Lisováním ovoce získáváme všeliké mošty, které lze servírovat i horké například se skořicí.
 
Pro zaryté spáče je tento čas jako stvořený, neboť k lenošení úplně vybízí. Zalézt si pod peřinu s knihou či si pustit film není už takový hřích. Plískanice a nečas zkrátka nelákají ven. Zapálit si svíčku a popíjet horký nápoj v teple domova.