Jak na nás působí úplněk

Je prokázané, že úplněk působí na sposta přírodních jevů, ale to, proč působí na nás je tak trochu záhadou. Když ale vezmeme v potaz, že 75% lidského těla tvoří voda a úplněk je schopen tzv. hýbat s mořem, určovat odliv a příliv, nezdá se to až tak nevysvětlitelné.

 měsíc v úplňku

Emoce

 

Měsíc v úplňku probouzí emoce. Můžeme pociťovat větší výkyvy nálad a vše pociťovat intenzivněji, při úplňku je také mnoho lidí více agresivnějších. Bolesti hlavy při úplňku jsou velmi časté a všechny úrazy, zranění a nemoce v tomto období bolí a působí více.

 špatně spící žena

Spánek

 

Lidé si často při úplňku stěžují na spánek. „Dneska jsem nemohl spát, byl totiž zase úplněk“. Můžeme to přičíst většímu množství světla, které na nás při úplňku dopadá. Příliš mnoho světla je totiž zodpovědné za snížení produkce hormonu melatoninu, díky kterému máme dobrý spánek. A měsíčnímu světlu kolikrát ani závěsy nezabrání.

 

Ženství

 

Období úplňku jako kdyby z určité části ovlivňovalo také ženské orgány. V tomto období totiž většině ženám začíná jejich menstruační cyklus. To, že menstruační cyklus častokrát kopíruje fáze měsíce věděly ženy již v pravěku, avšak v dnešní době o tom moc žen neví. Dokonce si svůj cyklus můžete podle úplňku sama upravit. Při úplňku je také vyšší porodnost.

 lehké zdravé jídlo

Hubnutí

 

Pokud chcete zhubnout, je dobré se sehrát s jednotlivými fázemi měsíce a začít lunární dietu. Při dorůstání měsíce byste měla méně jíst, vše totiž působí mnohem více a to platí i pro jídlo. Za dorůstání nejsnáze přiberete na váze. Nejlepší je jíst menší porce častěji za den, dostat do sebe hodně zeleniny, ovoce a žaludek nezatěžující potraviny. Naopak při ubývání můžete svému žaludku dopřát bez toho, abyste se bála, že to nějak významně ovlivní vaši váhu. Dejte si nějakou dobrotu, na kterou jste měla už dlouho chuť, odměňte se. Měsíc v ubývání je vaším přítelem.