Bankovní nebo nebankovní půjčka?

Myslíte si, že vůbec nezáleží, zda půjdete pro půjčku do banky nebo nebankovního subjektu? Mějte se na pozoru, podmínky nebo způsob vyřízení mohou být na první pohled totožné, ale jsou i další aspekty, díky kterým se tyto dva poskytovatele půjček diametrálně odlišují. Zatímco u nebankovní společnosti dosáhnete na úvěr rychleji a snáze, v bance už to tak jednoduché nebude. V bankovním domě zase můžete oproti půjčce v nebankovním sektoru výrazně ušetřit na poplatcích i úrokové sazbě. Jaké jsou tedy ty nejdůležitější rozdíly, které by vás měly při rozhodování zajímat?

podpis smlouvy

Ty tam jsou doby, kdy nebankovní společnosti nabízeli nevýhodné a předražené úvěry, po novele zákona se naopak staly rovnocennými konkurenty většiny bank. Rozdíly mezi bankovními a nebankovními subjekty se tak pomalu stírají a je jen těžké odlišit parametry, které jsou opravdu podstatné.

  • Levnější půjčka v bankách

kovové mince

Banky jsou při sjednávání hypoték nebo spotřebitelských úvěrů nekompromisní a ne každý nakonec na vytoužené peníze dosáhne. Možná právě proto, se stále bankovní společnosti mohou pyšnit nejvýhodnější úrokovou sazbou. Obvykle ušetříte i na dalších poplatcích, které jsou s vyřizováním úvěru úzce spjaty. Pokud chcete porovnávat bankovní a nebankovní úvěr, vždy se raději zaměřte na RPSN než na úrokovou sazbu, která vám byla nabídnuta.

  • Větší výběr u nebankovních společností

V dnešní době je už úvěrový trh velmi nabitý a je tak skutečně možnost si vybrat. Větší nabídku můžeme hledat právě u nebankovních společností, kterých je o poznání více než bankovních domů. I proto může být občas problém se ve změti všech nejrůznějších nabídek hypoték a úvěrů vyznat. Velmi zajímavým produktem se v posledních letech staly hypotéky bez registru Fahd, které umožňují půjčit si větší obnos peněz, i když vaše finanční minulost není bez poskvrnky.