Zdravý pohyb

Pohyb ke svému životu nezbytně potřebujeme. Jedná se o jeden z nejúčinnějších prostředků, jak si zachovat nejen fyzické zdraví, ale udržet si i to psychické. Pohyb může mít celou řadu podob. Nejvíce lidé chodí běhat, jezdit na kole, in-line bruslích nebo koloběžkách. Domácí peciválové pak využívají různé druhy rotopedů, stepperů nebo veslařských trenažérů. Výborné jsou však i trampolíny, které jsou u nás ještě trochu brány jako pouhopouhé hračky, ale věřte nebo ne, jde o plnohodnotnou cvičební pomůcku, díky které můžete efektivním způsobem zlepšit svou kondici a tím i váš zdravotní stav. Dalším významným plusem je i fakt, že se jedná o cvičební nástroj, který je atraktivní i pro děti.
trampolína se sítí

Venku i doma

Děti se v dnešní době hýbají velice málo. Ještě donedávna bylo složité dostat své potomky domů, dnes je prakticky nemožné donutit je jít si hrát nebo sportovat ven. Trampolína samozřejmě není spása, po jejíž zakoupení budete mít jistotu, že vaše dítka budou mít každý den pohyb, ale určitě je dokáže zaujmout daleko více než třeba obyčejné kolo. Výhodné navíc je, že si můžete pořídit jak venkovní verzi, tak i model, který se dá běžně používat v interiérech. Tyto typy jsou samozřejmě daleko menší než zahradní trampolíny a v jeden okamžik je může využívat pouze jeden člověk.
skákání na pružině

Kvalitní ochrana

Stejně jako u každého jiného sportování, i u skákání na trampolíně je možné si vytvořit úraz. Proto je nutné koupit si verzi, která bude mít co nejvíce bezpečnostních prvků. Základem jsou měkké obaly na pružiny. V případě venkovního typu je dobré pořídit si i kvalitní síťku, která bude lemovat celý obvod trampolíny. Hlavně menší děti mohou při svých radovánkách jednoduše vyletět mimo doskočiště, což by mohlo mít nepříjemné následky. S dobře upevněnou sítí se ale nemůže nic takového stát. Samotné ochranné prvky nejsou příliš drahé. Řádově jde maximálně o stokoruny.