K čemu slouží kyslíkové tablety do vířivky

Nejen z amerických filmů známe, jak příjemné je sednout si po náročném dni do vířivky a nechat se masírovat bublinkami. Je to skutečně skvělá relaxace, a tak není divu, že si vířivku pořizuje čím dál více lidí i u nás. Avšak aby dobře fungovala, je nutné také použít správné přísady.

klasická venkovní vířivka

V obchodech nabízí spoustu věcí, které nám zážitek zlepší, od vonných olejů a esencí až po kyslíkové tablety do vířivky. A právě u nich se můžeme ptát, k čemu zde vlastně slouží. Koneckonců, naprostá většina z nás dobře zná chlorové tablety do klasického bazénu, ale ty kyslíkové?

Jednoduše řečeno, jejich cílem je zvýšení množství bublinek, které jsou vypouštěny tryskami, aniž by došlo k jejich zahlcení. A princip je zde poměrně jednoduchý: bubliny, ať už ve vířivce, v bazénu či ve vaně, jsou tvořeny plyny. To si koneckonců vyzkoušel snad každý z nás, když byl ještě dítě. Je tedy nutné zvýšit jejich podíl ve vířivce.

zapuštěná vířivka

Jako řešení byl zvolen právě kyslík. Je to proto, že snadno tvoří bublinky, je bez zápachu a zdravotně zcela nezávadný. Navíc ani nevytváří usazeniny na tryskách, což by mohlo vést postupem času k jejich ucpání.

Proč se ale používá ve formě tablety? I zde je odpověď jednoduchá: jak se tableta rozpouští, kyslík se uvolňuje postupně, nikoliv všechen najednou. To znamená, že nedojde k jeho okamžitému vyčerpání, nýbrž se můžeme těšit z lepší masáže podstatně delší dobu.

Otázkou ovšem je, zda se vyplatí do nich investovat. Koneckonců, nebývají nejlevnější, takže se rozhodně vyplatí jejich nákup řádně promyslet. Zde záleží na tom, jak často vířivku využíváte a jak jste spokojeni s jejím dosavadním výkonem. Pokud si totiž do ní sednete jednou za delší čas, pak je to zbytečné. Ovšem pokud ji používáte téměř každý den, pak to nemusí být tak špatný nápad. Koneckonců, jde tu především o naše pohodlí, a pro to se už vyplatí něco obětovat.