Jaký vybrat odpadkový koš do domácnosti? Záleží na materiálu i velikosti!

Odpadkové koše jsou nedílnou součástí každé domácnosti, zatímco někdo si vystačí pouze s jedním košem, někdo jich může mít i více. Jaký si vybrat?

Jaký vybrat odpadkový koš do domácnosti? Záleží na materiálu i velikosti!

Odpadkový koš je v domácnosti naprosto nepostradatelný, nad jeho výběrem si ale obvykle příliš hlavu nelámeme. Jde o drobnost nebo je opravdu koš na odpadky tolik důležitý a měli bychom si lámat hlavu nad tím, kterým vybereme? Pokud máte moderní domácnost, kde je všechno dokonale sladěné a navíc bude vás koš na odpadky na očích, určitě se na jeho výběr zaměřte. Navíc, pokud vyberete správně, už dlouhou dobu jej nebudete muset měnit za jiný. Jak tedy postupovat a jaké máte možnosti?

koš na odpadky v kuchyni

Malý nebo velký?

Ona i správná velikost odpadkového koše je důležitá, samozřejmě musíte nejprve vyhradit místo v domácnosti, kde bude koš na odpadku po ruce. Nejčastěji pořizujeme rovnou dva, jeden do kuchyně a jeden menší do koupelny, tam jej ocení zejména ženy. Zkuste si uvědomit, kolik vás je celkem v domácnosti, i podle toho můžete velikost koše vybírat, ve vícečlenných domácnostech je výhodnější mít koš větší, abyste jej nemuseli tak často vynášet a aby se do něj všechny odpadky vešly. Samozřejmě, že je výhodné popřemýšlet i nad několika koši a to kvůli třídění odpadu. Záleží i na tom, kolik místa máte ve své domácnosti.

odpadkový koš

Plast nebo odolnější nerez?

Dále je třeba zvážit, který materiál pro vás bude výhodnější. Plastové koše jsou levnější, ale pokud nevyberete odolnější a silnější plast, může se vám stát, že budete muset neustále pořizovat nový odpadkový koš. Plast se ale poměrně snadno udržuje v čistotě, stačí jej totiž jen lehce otřít a máte vystaráno. Nerezový odpadkový koš je určitě kvalitnější a také elegantnější, i když dnes je možné vybrat i moc pěkný a designový odpadkový koš z plastu, nerez je zkrátka o něco kvalitnějším materiálem a to hlavně co se týče jeho pevnosti. Nerez je odolný, a pokud vyberete nerezový koš opatřený navíc speciální ošetřující vrstvou nanostříbra, bude se vám i skvěle udržovat. V tomto směru se určitě nebojte za koš něco připlatit.

Myslete na to, že odpadkový koš, který je uschován ve skříňce například jeli součástí kuchyňské linky, nejde vidět a není na očích, ale koše, které jsou volně ložené vidět jsou, a proto musí být nejen perfektně čisté, ale měly by také ladit k ostatnímu vybavení domácnosti.