Výpadek elektřiny

Mocná energie

Na tuto energii běží v dnešní době spousta strojů a spotřebičů. Napomáhá k tomu to, že proudí do nemovitostí i firem, kde máme zásuvky a do nich stačí daný spotřebič zapojit. Jestliže jde o výkonnější stroj jako je cirkulárka či stavební míchačka, tak využíváme zásuvky na tři fáze, protože ty poskytnou větší proud. Samozřejmě nyní se řeší zdražování energií, a proto se různými opatřeními snažíme ušetřit. Elektřinu však stále k běžnému fungování v civilizaci potřebujeme a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo nějak změnit.

sloup vysokého napětí

Bohužel může přijít výpadek. Třeba při bouřce spadne na vedení vysokého napětí strom a dodávka bude na nějakou dobu přerušena. Měli bychom proto být v domácnosti i firmě připraveni na to, co v takovém případě dělat. První potíží je světlo, takže se hodí mít svítilnu s nabitou baterií. Když už jsme u těch baterií, tak i taková Powerbanka se hodí, protože přes ni můžeme nabíjet mobil a s ním se spojit s okolním světem.

Záloha

Světlo a spojení máme vyřešeno, ale potom jsou tu zařízení, u kterých stejně potřebujeme elektřinu dodávat, a proto je dobré mít nějaký záložní zdroj. První kategorií jsou zdroje, které mají svou vlastní baterii, kterou udržují stále nabitou a v případě výpadku můžeme její kapacitu čerpat. Záleží na velikosti zdroje, ovšem rozhodně je to lepší než nic a můžeme díky němu zajistit chod základních zařízení. Druhou možností jsou elektrocentrály, do kterých stačí mít dostatek paliva.

svítící žárovka

Jsou i zařízení pro případ výpadku elektřiny, u kterých je potřeba provádět pravidelné revize. Příkladem je revize nouzového osvětlení, protože když se něco přihodí, tak je rozhodně důležité mít značenou cestu k únikovému východu, abychom se co nejrychleji dostali do bezpečí. Revize je tu od toho, aby celý systém řádně zkontrolovala a Vy jste byli v klidu, protože v případě nouze bude vše v pořádku. Právě u krizových situací je funkčnost velmi důležitá.