Cestovat se dá i levně – Jak naplánovat dovolenou, když chybí finance?

Nechcete si odpustit ani letos dovolenou? Přemýšlíte, zda odjet do zahraničí nebo raději zůstat tady u nás? A jak ni ušetřit, když chybí peníze? 

Cestovat se dá i levně – Jak naplánovat dovolenou, když chybí finance? 

Někdo by mohl namítat, že je rozumnější zůstat doma, když na tom není rodinný rozpočet zrovna nejlépe, ale na druhou stranu dovolenou opravdu potřebujeme všichni a hlavně pak děti. I ty totiž chtějí zážitky, zatímco my dospělí prahneme zase spíše po odpočinku. Celé léto se ale nikomu nechce sedět doma, to je jasné. Doma ale opravdu sedět nemusíte, i když zrovna nemáte na rozhazování a ani váš rozpočet není tak dobrý jako v letech minulých, dovolenou si zcela odpírat nemusíte. I na ní se totiž dá ušetřit. 

dovolená pod stanem

Před létem na brigádu

Potřebujete posílit rodinný rozpočet? Na víkendy nebo na volné večery si domluvte brigádu. Že se vám už nechce po práci jít do další? Když si představíte, že se díku tomu budeme moci týden nebo dva někde válet na pláži nebo ležet v kempu s nohama nahoře, dá se to přežít, ne? Navíc brigádu si můžete sehnat skutečně jen krátkodobou či jednorázovou, možností je celá řada a kdo hledá, vždycky něco přece najde. Ale i když jste již něco našetřili a není toho příliš, vyjít se s tím na dovolené dá. Vždyť všechny vaše vydřené peníze nemůžete nechat jen za dovolenou. 

ušetřené peníze

Levnější cesta i ubytování

Pokud chcete do zahraničí, je lepší jen po vlastní ose, hledat ubytování až na místě a vyhnout se předraženým cestovním kancelářím. S těmi se vyplatí cestovat spíše mimo hlavní turistickou sezónu. Pokud chcete ušetřit, kupte si stan a dovolenou už je díky tomu budeme mít o polovinu levnější. Spát pod stanem může v létě celá rodina, pro děti je to navíc zážitek a vy můžete zavzpomínat do studentská léta. Stanování má prostě něco do sebe, ve stanu můžete spát v kempech u moře ale i v těch našich českých kempech. 

Jestliže zůstanete v Česku, zkuste místo v autě cestovat třeba vlakem. I to vás vyjde levněji, hlavně, když pojedete celá rodina. Na druhou stranu vlakem toho tolik nebudete vozit, do auta naopak můžete dát všechno, nic si pak nemusíte kupovat na místě. A to vám také ušetří podstatnou část financí. 

Vyjet si na cesty se opravdu dá i s minimem. Zážitky navíc vůbec nic nestojí.