Nové nebo ojeté auto? Co je lepší a jak se rozhodnout, když kupujete auto?


Přemýšlíte o koupi nového auta? Pak si jistě v duchu kladete tu základní otázku, zda bude lepší auto nové nebo ojeté. Je výhodnější investovat do nového? 

Nové nebo ojeté auto? Co je lepší a jak se rozhodnout, když kupujete auto? 

Dnešní svět by bez aut už asi jen těžko fungoval, když se rozhlédneme kolem, snad nenajdeme rodinu, ve které by alespoň jedno auto nebylo. Plánujete ale pořízení nového auta? Pak jistě přemýšlíte i nad tím, zda investovat do zcela nového auta nebo se raději poohlédnout po šikovné ojetině. A je vlastně zbrusu nové auto opravdu taková výhra? Ojetý vůz samozřejmě lze pořídit mnohem levněji, je ale cena to jediné, na co byste se měli ohlížet? 

automobil na silnici

Ojetiny mají své výhody 

Ojeté vozy není tÅ™eba brát jako nÄ›co použitého a tedy ménÄ› cenného nebo výkonného. Ojeté vozy mohou být ve skvÄ›lém stavu, navíc za skvÄ›lou cenu, což je neskuteÄnÄ› lákavé. Zánovní nebo ojeté vozy mohou být stejnÄ› spolehlivé a taky výkonné Äi na první pohled hezké, podobnÄ› jako auta nová. Co je ale důležité, pořídíte je mnohem levnÄ›ji. PÅ™i poÅ™izování ojetého vozu je samozÅ™ejmÄ› potÅ™eba dávat si pozor na to, od koho a kde auto kupujeme, je tÅ™eba hledÄ›t na stav vozidla i najeté kilometry, ale pokud se budete snažit, můžete si pořídit ojeté vozidlo ve velmi skvÄ›lém stavu a za zlomek původní ceny. NÄ›které ojeté vozy se prodávají jen po pár letech užívání, nemusí mít najeto ani příliÅ¡ kilometrů a z původní ceny vozidla stejnÄ› zaplatíte o mnoho desítek procent ménÄ›. I proto jsou ojetiny u nás velmi oblíbené. 

nové auto

Nový vůz, to je tedy něco 

Upřímně si povězme, že na zbrusu nový automobil, který k vám sjede rovnou z výrobní linky, je třeba mít našetřeno pořádný balík peněz. U nás v České republice je trh s novými automobily navíc dost malý, nabídka je omezená a cenově úplně někde jinde, než v jiných státech. Co to znamená? Pokud budete chtít investovat do nového automobilu, nachystejte si hodně peněz a třeba ani nedostanete úplně to, co jste chtěli. I když je pravdou, že u nového auta máte jistotu, že lak bude dokonalý, výbava bude zcela podle vašich představ a požadavků a auto bude neodolatelně vonět novotou. A to je také hodně lákavé.